Lapsevanemale

Päevarütm

7.30-8.30 Lasteaeda saabumine, vestlused, mäng

8.45 Hommikusöök

9.00 Hommikuring

9.15 Laste vabamäng, koristamine

10.30 Päevategevus vastavalt nädalarütmile

11.00 Õuemängud

12.15 Muinasjuturing

12.30 Lõunasöök

13.00 Ettevalmistused lõunauneks, lõunauni

15.00 Ärkamine

15.30 Õhtuoode

15.45-17.20 Laste vabamäng toas või õues, kojuminek


Nädalarütm

Esmaspäev- Maalimine

Maalimine aitab lastel välja elada nädala sündmusi. Värvitakse vedelate vesivärvidega niiskele paberile, kasutatakse kolme põhivärvi - punast, kollast ja sinist. Lapsed maalivad ilma etteantud teemata, lihtsalt tuntakse rõõmu värvide liikumisest ja kokkusulamisest, avastatakse uusi toone, lastakse fantaasial vabalt lennata. Maalimine puudutab meie hingekeeli, tasakaalustab emotsioone. Kuna tähtis on protsess, siis töid hiljem näitusele ei panda, küll aga dateeritakse ja kogutakse kokku.

Teisipäev- voolimine

Voolimine ja meisterdamine on lisaks loovuse ja tegutsemislusti ergutajatena väga head peenmotoorika arendajad. Lisaks toidavad need tegevused fantaasiat ja annavad loomisrõõmu. Voolitakse mesilasvahast ning meisterdatakse enamasti looduslikust materjalist vastavalt aastaaegadele. Samuti saab pidude ettevalmistamisel teha erinevaid papi ja paberitöid vastavalt vajadusele ja õpetaja fantaasiale. Meisterdada saab ka lõngast, tekstiilist, villast. Tulemuseks peaks olema ilus ja kasutamiskõlblik asi.

Kolmapäev- matk

Matkad ja jalutuskäigud lasteaiast kaugemale avardavad silmaringi, õpetavad orienteerumist, arendavad võimet sihipäraselt liikuda. Samuti on retkeks vaja püsivust ja teistega arvestamist - kokkuvõttes on üks matk koolieelikule päris pingutav ülesanne. Eriti armastatud on ühised joogi- ja söögipausid looduses. Tore on ka vahel koos vanematega matkata ja teha ühiseid suuremaid väljasõite.

Neljapäev- küpsetamine

Küpsetamine algab ühiselt taigna valmistamisega. Siis pätsitakse ja küpsetatakse saiakesi, mis kõik hiljem magustoiduks ära süüakse.

Reede- lavastus

Lavastus on väike nukuteater kas marionettide või lauanukkudega muinasjutust, mida nädal aega on kuulatud. Aeg-ajalt saavad suuremad lapsed ise neid lavastada. Teatripäev on alati oodatud ja annab inspiratsiooni mänguks.