Comeniuse projekt

Meie kool osales Comeniuse koolide partnerlusprogrammis. Meie projekt „Share the arts – of learning, teaching, working and creating a common Europe“ kestis kaks aastat – alustasime augustis 2011 ja projekti otsad sõlmisime augustis 2013.

Projekti jooksul kõikide koolise õpilaste poolt valminud ühine projekti päevik.

Tegemist on Sihtasutuse Archimedes üldhariduse valdkonna allprogrammiga, mis kannabki nime Comenius, on pakkunud koolidele, õpetajatele, üliõpilastele ja koolitusasutustele erinevaid rahvusvahelise koostöö võimalusi alates 1995.aastast.
Jan Amos Komenský (ladinapäraselt Comenius) oli Tšehhi õpetlane ja filosoof, kes sai Euroopas tuntuks oma uudsete pedagoogiliste vaadete poolest, mille mõju kestab tänase päevani.

Meile tähendas see projekt õpilasvahetusi, ühiseid töönädalaid erinevates koolides ja riikides, kohtumisi partnerkoolidega ja külalisi oma koolis. See tähendas tegelikult kahte põnevat aastat täis reisimist, uusi tutvusi, uusi ideid, uurimusi ja töögruppe nii koha peal, kui ka Euroopas.

Lisaks meile oli projektiga seotud veel 5 kooli Euroopa erinevatest riikidest:

• Inglismaalt lõunarannikult Ringwood Waldorf School

• Saksamaalt Saarimaalt Freie Waldorfschule Saar-Hunsrück

• Hispaaniast Madriidist Asociacion Escuela Libre Micael

• Itaaliast Barist Scuola Sec. di 1⁰ gr. „Carlo Levi“

• Türgist Izmirist Ted Aliaga Koleji Vafki Özel Ilkögretim Okulu.

Kuuest partnerist neli on waldorfkoolid, Itaaliast riigikool ja Türgist erakool.

Projekti koordineeris meie majas õpetaja Marika Nurmsalu

telefon: +372 50 69 616.