Rosma lasteaia nukumängu etendused

Lastele pakutavate tegevuste ja mängude ja mänguasjade maailm on väga kirju ja tihti langevad nii lapsed kui vanemad meedia poolt reklaamitavate kallite ja sugugi mitte lapsi parimal viisil arendavate mänguasjade küüsi, soodustades pidevat tarbimist. Nukumängu etenduste projekti eesmärk on tuua lastele tagasi natuke lihtsat lapsepõlve, pakkudes neile võimalust vaadata nukuetendust, mis on tehtud lastele tuntud muinasjuttude põhjal.


Katsuda ja mängida lihtsate nukkudega, äratada lastes uuesti mängu ja avastamisrõõm, mis on igas lapses ja inimeses loomulikult olemas. Nukumängu projekti raames osteti vahendid nukkude õmblemiseks, etenduse korraldamiseks ja pandi kokku väike voldik, mille iga osalenud laps saab koju võtta. Nukud ja dekoratsioonid valmistavad Johannese Kool ja lasteaed Rosmal lasteaia õpetajad ja lapsevanemad, koos lastega.


Kui kõik on valmis läks nukuteater ringreisile Põlvamaa suurematele üritustele: jõululaat, Põlva päevad, 1. mail toimuvat Rosma külapäeva, vahepealsel ajal toimuvad etendused ka Rosma lasteaia avatud uste päeval (veebruar) ja samuti pakutakse Põlvamaa lasteaedadele võimalust nukuteatrit endale külla kutsuda. Nukuteatris mängivad nukkudega lasteaia õpetajad, vabatahtlikud lapsevanemad ja lapsed. Projekti käigus soetatud materjalide eest õmmeldud nukud ja vahendid jäävad kasutusse Rosma lasteaeda, kus neid on võimalik kasutada mängus, samuti plaanitakse ka peale projekti lõppu olemasolevate vahenditega nukuetendusi lasteaia lastele.


Projekti rahastas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.