Savipõletusahi Rosma koolile

Projekt: Savipõletusahi Rosma koolile:

Projekti eesmärk oli mitmekesistada Rosma kooli ja Rosma küla laste ja täiskasvanute õppimis ja vabaaja veetmise võimalusi saviringide pakkumisega Rosma koolimajas. Projekti käigus osteti Rosma kooli savipõletusahi ja Rosma kooli juures alustasid toimumist saviringid.

Savipõletusahju soetamine võimaldas mitmekesistada kooli ja külaelu ja pakkudes Rosma kooli ja küla lastele ja täiskasvanutele võimalust tegeleda savitööga, seekaudu arendada endas loovust ja käelisi oskusi, veeta meeldivalt koos aega ja tegutseda ühtse kogukonnana.

Savi on teada-tuntud hea materjal lülitamaks end teisele lainele, mõjub teraapiliselt, pakub põnevat kogemist ning aitab loovust arendada. Savi on võimalusterohke, millega töötades saab igaüks oma meelte kaudu kogeda ja tunnetada, olla ise looja. Ise loodud keraamilised tooted on põnevad ja omanäolised. Saviga tegelemine on suurepärane vahend muremõtete peletamiseks ja pingete maandamiseks.

Projekti rahastas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.